2000 HYSTER H300XL 30000 LB DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 144/147" 2 STAGE MAST SIDE SHIFTER ENCLOSED CAB ONLY 8391 HOURS STOCK # BF9574349-TXB
| Year | 2000 |
| Make | Hyster |
| Model | H300XL |
| Capacity | 30,000 lbs (@24" Load Center) |
| Tire Type | Pneumatic (Dual Drive) |
| Hour Meter | 8,391 |
| Mast Type | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 144" |
| Mast Height (Raised) | 147" |
| Engine / Fuel Type | Perkins Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 84" Forks |
| Cab Enclosure | Yes |
| Stock # | BF9574349-TXB |
| File # | 9574349 |
| Additional Information | Fresh Paint, Fully Serviced and Ready to Work! |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2000 HYSTER H300XL 30000 LB DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 144/147" 2 STAGE MAST SIDE SHIFTER ENCLOSED CAB ONLY 8391 HOURS STOCK # BF9574349-TXB
| Year | 2000 |
| Make | Hyster |
| Model | H300XL |
| Capacity | 30,000 lbs (@24" Load Center) |
| Tire Type | Pneumatic (Dual Drive) |
| Hour Meter | 8,391 |
| Mast Type | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 144" |
| Mast Height (Raised) | 147" |
| Engine / Fuel Type | Perkins Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 84" Forks |
| Cab Enclosure | Yes |
| Stock # | BF9574349-TXB |
| File # | 9574349 |
| Additional Information | Fresh Paint, Fully Serviced and Ready to Work! |