2008 HYSTER H360HD 36000 LB DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 145/147" 2 STAGE MAST FORK POSITIONER 3565 HOURS STOCK # BF9775169-BUF
| Year | 2008 |
| Make | Hyster |
| Model | H360HD |
| Capacity | 36,000 LB (@ 24" Load Center) |
| Type | Solid Pneumatic Tire |
| Hours | 3,565 |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 145" |
| Mast Height (Raised) | 147" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Fork Positioner |
| Fork Size | 96" |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9775169-BUF |
| File # | 9775169 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2008 HYSTER H360HD 36000 LB DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 145/147" 2 STAGE MAST FORK POSITIONER 3565 HOURS STOCK # BF9775169-BUF
| Year | 2008 |
| Make | Hyster |
| Model | H360HD |
| Capacity | 36,000 LB (@ 24" Load Center) |
| Type | Solid Pneumatic Tire |
| Hours | 3,565 |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 145" |
| Mast Height (Raised) | 147" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Fork Positioner |
| Fork Size | 96" |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9775169-BUF |
| File # | 9775169 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |