2013 DREXEL SL40AC 4000 LB 48 VOLT ELECTRIC FORKLIFT CUSHION 99/198" 3 STAGE UNIQUE SWING MAST WITH FORK POSITIONER 2241 HOURS STOCK # BF9279579-ZLSC
| Year | 2013 |
| Make | Drexel |
| Model | SL40AC |
| Capacity | 4,000 LB |
| Type | Electric Sit-down 4 Wheel |
| Hours | 2,241 |
| Mast | Unique 3 Stage Swing Mast |
| Mast Height (Lowered) | 99" |
| Mast Height (Raised) | 198" |
| Engine / Fuel Type | 48 Volt Electric |
| Attachment | Fork Positioner |
| Fork Size | 40" Pallet Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9279579-ZLSC |
| File # | 9279579 |
| Additional Info | Original Paint & Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2013 DREXEL SL40AC 4000 LB 48 VOLT ELECTRIC FORKLIFT CUSHION 99/198" 3 STAGE UNIQUE SWING MAST WITH FORK POSITIONER 2241 HOURS STOCK # BF9279579-ZLSC
| Year | 2013 |
| Make | Drexel |
| Model | SL40AC |
| Capacity | 4,000 LB |
| Type | Electric Sit-down 4 Wheel |
| Hours | 2,241 |
| Mast | Unique 3 Stage Swing Mast |
| Mast Height (Lowered) | 99" |
| Mast Height (Raised) | 198" |
| Engine / Fuel Type | 48 Volt Electric |
| Attachment | Fork Positioner |
| Fork Size | 40" Pallet Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9279579-ZLSC |
| File # | 9279579 |
| Additional Info | Original Paint & Fully Serviced |