2013 RAYMOND 415-C30TT 3000 LB ELECTRIC DOCK STOCKER FORKLIFT 88/190" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 2605 HOURS STOCK # BF962449-BUF
| Year | 2013 |
| Make | Raymond |
| Model | 415-C30TT |
| Capacity | 3,000 LB |
| Type | Stand Up Dock Stocker |
| Hours | 2,605 lift hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 88" |
| Mast Height (Raised) | 190" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF962449-BUF |
| File # | 962449 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, 36v charger extra $2150.00 |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2013 RAYMOND 415-C30TT 3000 LB ELECTRIC DOCK STOCKER FORKLIFT 88/190" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 2605 HOURS STOCK # BF962449-BUF
| Year | 2013 |
| Make | Raymond |
| Model | 415-C30TT |
| Capacity | 3,000 LB |
| Type | Stand Up Dock Stocker |
| Hours | 2,605 lift hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 88" |
| Mast Height (Raised) | 190" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF962449-BUF |
| File # | 962449 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, 36v charger extra $2150.00 |