2013 YALE OS030EC 3000 LB 24 VOLT ELECTRIC FORKLIFT ORDER PICKER CUSHION 89/195 3 STAGE MAST 6542 HOURS STOCK # BF949529-ZLSC
| Year | 2013 |
| Make | Yale |
| Model | OS030ECN |
| Capacity | 3,000 LB |
| Type | Electric Order Picker |
| Hours | 6,542 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 89" |
| Mast Height (Raised) | 195" |
| Engine / Fuel Type | 24 Volt Electric |
| Attachment | Pallet Clamp |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF949529-ZLSC |
| File # | 949529 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2013 YALE OS030EC 3000 LB 24 VOLT ELECTRIC FORKLIFT ORDER PICKER CUSHION 89/195 3 STAGE MAST 6542 HOURS STOCK # BF949529-ZLSC
| Year | 2013 |
| Make | Yale |
| Model | OS030ECN |
| Capacity | 3,000 LB |
| Type | Electric Order Picker |
| Hours | 6,542 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 89" |
| Mast Height (Raised) | 195" |
| Engine / Fuel Type | 24 Volt Electric |
| Attachment | Pallet Clamp |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF949529-ZLSC |
| File # | 949529 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |