2016 HYUNDAI 70D-9 15500 LB DIESEL FORKLIFT DUAL DRIVE PNEUMATIC 119/157" 2 STAGE MAST SIDE SHIFTER 3445 HOURS STOCK # BF9445139-TXB
| Year | 2016 |
| Make | Hyundai |
| Model | 70D-9 |
| Capacity | 15,500 LB @ 24" Load Center |
| Type | Dual Drive Solid Pneumatic |
| Hours | 3,445 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 119" |
| Mast Height (Raised) | 157" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 96" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9445139-TXB |
| File # | 9445139 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, New Pneumatic Tires |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2016 HYUNDAI 70D-9 15500 LB DIESEL FORKLIFT DUAL DRIVE PNEUMATIC 119/157" 2 STAGE MAST SIDE SHIFTER 3445 HOURS STOCK # BF9445139-TXB
| Year | 2016 |
| Make | Hyundai |
| Model | 70D-9 |
| Capacity | 15,500 LB @ 24" Load Center |
| Type | Dual Drive Solid Pneumatic |
| Hours | 3,445 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 119" |
| Mast Height (Raised) | 157" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 96" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9445139-TXB |
| File # | 9445139 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, New Pneumatic Tires |