2017 HYSTER 250D-9 55000 LB CAPACITY DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 147/158" 2 STAGE MAST DUAL TIRES SIDE SHIFTING FORK POSITIONER ENCLOSED CAB 6776 HOURS STOCK # BF92153249-TXB
| Year | 2017 |
| Make | Hyster |
| Model | 250D-9 |
| Capacity | 55,000 LB (@ 48" Load Center) |
| Type | Dual Pneumatic Tire |
| Hours | 6,776 |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 147" |
| Mast Height (Raised) | 158" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 96" Forks |
| Cab Enclosure | Yes |
| Stock # | BF92153249-TXB |
| File # | 92153249 |
| Additional Info | Original Paint, Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2017 HYSTER 250D-9 55000 LB CAPACITY DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 147/158" 2 STAGE MAST DUAL TIRES SIDE SHIFTING FORK POSITIONER ENCLOSED CAB 6776 HOURS STOCK # BF92153249-TXB
| Year | 2017 |
| Make | Hyster |
| Model | 250D-9 |
| Capacity | 55,000 LB (@ 48" Load Center) |
| Type | Dual Pneumatic Tire |
| Hours | 6,776 |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 147" |
| Mast Height (Raised) | 158" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 96" Forks |
| Cab Enclosure | Yes |
| Stock # | BF92153249-TXB |
| File # | 92153249 |
| Additional Info | Original Paint, Fully Serviced |