2018 CAT DP70 15500 DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 153/218" 2 STAGE CLEAR VIEW MAST DUAL DRIVE TIRES SIDE SHIFTER 2248 HOURS STOCK # BF9344679-BUF
| Year | 2018 |
| Make | Cat |
| Model | DP70 |
| Capacity | 15,500 LB |
| Type | Pneumatic Tire |
| Hours | 2,248 |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 153" |
| Mast Height (Raised) | 218" |
| Engine / Fuel Type | Perkins Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 48" Forks included (longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | Yes, Heated |
| Stock # | BF9344679-BUF |
| File # | 9344679 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, ENCLOSED CAB |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2018 CAT DP70 15500 DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 153/218" 2 STAGE CLEAR VIEW MAST DUAL DRIVE TIRES SIDE SHIFTER 2248 HOURS STOCK # BF9344679-BUF
| Year | 2018 |
| Make | Cat |
| Model | DP70 |
| Capacity | 15,500 LB |
| Type | Pneumatic Tire |
| Hours | 2,248 |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 153" |
| Mast Height (Raised) | 218" |
| Engine / Fuel Type | Perkins Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 48" Forks included (longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | Yes, Heated |
| Stock # | BF9344679-BUF |
| File # | 9344679 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, ENCLOSED CAB |