2019 COMBILIFT CB6000 6000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 86/192" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER 2961 HOURS STOCK # BF947945-NCB
| Year | 2019 |
| Make | Combi-lift |
| Model | CB6000 |
| Capacity | 6,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 2,961 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 86" |
| Mast Height (Raised) | 192" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF947945-NCB |
| File # | 27616 |
| Additional Info | Original Paint, Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2019 COMBILIFT CB6000 6000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 86/192" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER 2961 HOURS STOCK # BF947945-NCB
| Year | 2019 |
| Make | Combi-lift |
| Model | CB6000 |
| Capacity | 6,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 2,961 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 86" |
| Mast Height (Raised) | 192" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF947945-NCB |
| File # | 27616 |
| Additional Info | Original Paint, Fully Serviced |