2020 TOYOTA 8FGCU25 5000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 84/189" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER 958 HOURS STOCK # BF9119479-BUF
| Year | 2020 |
| Make | Toyota |
| Model | 8FGCU25 |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 958 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 84" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 48" forks included longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9119479-BUF |
| File # | 9119479 |
| Additional Info | Fresh Paint & Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2020 TOYOTA 8FGCU25 5000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 84/189" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER 958 HOURS STOCK # BF9119479-BUF
| Year | 2020 |
| Make | Toyota |
| Model | 8FGCU25 |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 958 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 84" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 48" forks included longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9119479-BUF |
| File # | 9119479 |
| Additional Info | Fresh Paint & Fully Serviced |