2021 CATERPILLAR/MITSUBISHI FGC20N 4000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 83/187 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER ATTACHMENT UNDER 950 HOURS STOCK # BF998949-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Caterpillar/Mitsubishi |
| Model | FGC20N |
| Capacity | 4,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 3 IDENTICAL UNITS UNDER 950 HOURS |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 83" |
| Mast Height (Raised) | 188" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | SIDE SHIFTING FORK POSITIONER |
| Fork Size | 42" or 48" forks included - longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF998929-BUF |
| File # | 998929 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2021 CATERPILLAR/MITSUBISHI FGC20N 4000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 83/187 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER ATTACHMENT UNDER 950 HOURS STOCK # BF998949-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Caterpillar/Mitsubishi |
| Model | FGC20N |
| Capacity | 4,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 3 IDENTICAL UNITS UNDER 950 HOURS |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 83" |
| Mast Height (Raised) | 188" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | SIDE SHIFTING FORK POSITIONER |
| Fork Size | 42" or 48" forks included - longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF998929-BUF |
| File # | 998929 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |