2021 HYSTER H110FT 11000 LB DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 94/185" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER STOCK # BF9249559-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Hyster |
| Model | H110FT |
| Capacity | 11,000 |
| Type | Pneumatic |
| Hours | 2 identical units both just under 1500 hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 94" |
| Mast Height (Raised) | 185" |
| Engine / Fuel Type | Kubota 3.8L Turbo Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | Choice of 48", 60", 72" or 96" FORKS INCLUDED just let your salesman know which size you want |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9249559-BUF |
| File # | 9249559 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, dual tires |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2021 HYSTER H110FT 11000 LB DIESEL FORKLIFT PNEUMATIC 94/185" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER STOCK # BF9249559-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Hyster |
| Model | H110FT |
| Capacity | 11,000 |
| Type | Pneumatic |
| Hours | 2 identical units both just under 1500 hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 94" |
| Mast Height (Raised) | 185" |
| Engine / Fuel Type | Kubota 3.8L Turbo Diesel |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | Choice of 48", 60", 72" or 96" FORKS INCLUDED just let your salesman know which size you want |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9249559-BUF |
| File # | 9249559 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, dual tires |