2021 HYSTER S50FT 5000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 84/195" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 958 HOURS PLUMBED 4 WAYS TO CARRIAGE STOCK # BF9113749-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Hyster |
| Model | S50FT |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 958 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 84" |
| Mast Height (Raised) | 194" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | CHOICE OF 42" or 48" Forks included, longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9113749-BUF |
| File # | 9113749 |
| Additional Info | Fresh Paint & Fully Serviced. |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2021 HYSTER S50FT 5000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 84/195" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 958 HOURS PLUMBED 4 WAYS TO CARRIAGE STOCK # BF9113749-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Hyster |
| Model | S50FT |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 958 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 84" |
| Mast Height (Raised) | 194" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | CHOICE OF 42" or 48" Forks included, longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9113749-BUF |
| File # | 9113749 |
| Additional Info | Fresh Paint & Fully Serviced. |