2021 TOYOTA 9BRU18 3500 LB 36 VOLT ELECTRIC SINGLE REACH FORKLIFT 24" SCISSOR 108/240" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 2254 LIFT HOURS STOCK # BF988739-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Toyota |
| Model | 9BRU18 |
| Capacity | 3,500 LB |
| Type | Stand Up Single Reach |
| Hours | 2254 LIFT Hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 108" |
| Mast Height (Raised) | 240" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF988739-BUF |
| File # | BF988739 |
| Additional Info | Fully Serviced & Ready to Work. Add $2,150 for Brand New Charger. |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2021 TOYOTA 9BRU18 3500 LB 36 VOLT ELECTRIC SINGLE REACH FORKLIFT 24" SCISSOR 108/240" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 2254 LIFT HOURS STOCK # BF988739-BUF
| Year | 2021 |
| Make | Toyota |
| Model | 9BRU18 |
| Capacity | 3,500 LB |
| Type | Stand Up Single Reach |
| Hours | 2254 LIFT Hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 108" |
| Mast Height (Raised) | 240" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF988739-BUF |
| File # | BF988739 |
| Additional Info | Fully Serviced & Ready to Work. Add $2,150 for Brand New Charger. |