Menu
Cart 0
CALL US AT 800-279-5890 FOR THE DISCOUNTED PRICE
Year 2021
Make Yale
Model ERP040VTN36TE094
Capacity 4,000 LB
Type Indoor/Outdoor Pneumatic Tires
Hours 5 UNITS UNDER 925 HOURS
Mast 3 Stage Mast
Mast Height (Lowered) 94"
Mast Height (Raised) 216"
Engine / Fuel Type 36v Electric
Attachment Side Shifter
Fork Size Choice of 42" or 48" included longer forks available at additional cost
Cab Enclosure No
Stock # BF9178859-BUF
File # 9178859
Print It
Print It
Year 2021
Make Yale
Model ERP040VTN36TE094
Capacity 4,000 LB
Hours 5 UNITS UNDER 925 HOURS
Mast 3 Stage Mast
Mast Height (Lowered) 94"
Mast Height (Raised) 216"
Attachment Side Shifter