2022 HYSTER E50XN-33 5000 LB ELECTRIC CUSHION 90/206" 3 STAGE MAST NON MARKING TIRES SIDE SHIFTER 847 HOURS STOCK # BF9127449-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Hyster |
| Model | E50XN-33 |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 847 hours |
| Mast | 3 stage |
| Mast Height (Lowered) | 90" |
| Mast Height (Raised) | 206" |
| Engine / Fuel Type | Electric 48 VOLT |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 48" Forks (shorter or longer forks available at additional charge. |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9127449-BUF |
| File # | 9127449 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, Non Marking Treaded Tires |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2022 HYSTER E50XN-33 5000 LB ELECTRIC CUSHION 90/206" 3 STAGE MAST NON MARKING TIRES SIDE SHIFTER 847 HOURS STOCK # BF9127449-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Hyster |
| Model | E50XN-33 |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 847 hours |
| Mast | 3 stage |
| Mast Height (Lowered) | 90" |
| Mast Height (Raised) | 206" |
| Engine / Fuel Type | Electric 48 VOLT |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 48" Forks (shorter or longer forks available at additional charge. |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9127449-BUF |
| File # | 9127449 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, Non Marking Treaded Tires |