2022 TOYOTA 8FGC35U-BCS 8000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 92/199" 3 STAGE 883 HOURS MAST STOCK # BF9143819-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Toyota |
| Model | 8FGC35U-BCS |
| Capacity | 8,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 883 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 92" |
| Mast Height (Raised) | 199" |
| Engine / Fuel Type | Toyota LP Gas |
| Attachment | 3 Way Hydraulics Plumbed to Carriage |
| Fork Size | 48" LUMBER FORKS INCLUDED other size forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9143819-BUF |
| File # | 9143819 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2022 TOYOTA 8FGC35U-BCS 8000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 92/199" 3 STAGE 883 HOURS MAST STOCK # BF9143819-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Toyota |
| Model | 8FGC35U-BCS |
| Capacity | 8,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 883 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 92" |
| Mast Height (Raised) | 199" |
| Engine / Fuel Type | Toyota LP Gas |
| Attachment | 3 Way Hydraulics Plumbed to Carriage |
| Fork Size | 48" LUMBER FORKS INCLUDED other size forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9143819-BUF |
| File # | 9143819 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced |