2022 TOYOTA 8FGCU30 6000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 94/198" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 797 HOURS STOCK # BF9132739-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Toyota |
| Model | 8FGCU30 |
| Capacity | 6000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 797 hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 94" |
| Mast Height (Raised) | 198" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" or 48" forks included longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9132739-BUF |
| File # | 9132739 |
| Additional Info | Fresh Paint & Service, Traction Cushion Tires |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2022 TOYOTA 8FGCU30 6000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 94/198" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 797 HOURS STOCK # BF9132739-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Toyota |
| Model | 8FGCU30 |
| Capacity | 6000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 797 hours |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 94" |
| Mast Height (Raised) | 198" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" or 48" forks included longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9132739-BUF |
| File # | 9132739 |
| Additional Info | Fresh Paint & Service, Traction Cushion Tires |