2022 YALE GLC120SVXN 12000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 92/185" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER PLUMBED 4 WAYS TO CARRIAGE STOCK # BF9197859-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Yale |
| Model | GLC120SVXN |
| Capacity | 12,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 962 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 92" |
| Mast Height (Raised) | 185" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment |
Side Shifter included not shown in photos We can install a side shifting fork positioner for additional $4500 |
| Fork Size | 48" Forks included - longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9197859-BUF |
| File # | 9197859 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, lift has monotrol pedal, we can convert to forward/reverse on figure tip switch with normal gas pedal at no additional cost. Just let your salesman know. |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2022 YALE GLC120SVXN 12000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 92/185" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER PLUMBED 4 WAYS TO CARRIAGE STOCK # BF9197859-BUF
| Year | 2022 |
| Make | Yale |
| Model | GLC120SVXN |
| Capacity | 12,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 962 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 92" |
| Mast Height (Raised) | 185" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment |
Side Shifter included not shown in photos We can install a side shifting fork positioner for additional $4500 |
| Fork Size | 48" Forks included - longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9197859-BUF |
| File # | 9197859 |
| Additional Info | Fresh Paint, Fully Serviced, lift has monotrol pedal, we can convert to forward/reverse on figure tip switch with normal gas pedal at no additional cost. Just let your salesman know. |