2022 YALE NR045EB 4500 LB ELECTRIC NARROW AISLE REACH FORKLIFT 95/212 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 5465 HOURS STOCK # BF9149539-MMOH
| Year | 2022 |
| Make | Yale |
| Model | NR045EB |
| Capacity | 4,500 LB |
| Type | Electric Narrow Aisle Reach |
| Hours | 5,465 |
| Mast | 3 Stage |
| Mast Height (Lowered) | 95" |
| Mast Height (Raised) | 212" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9149539-MMOH |
| File # | 9149539 |
| Additional Info |
Original Touch Up Paint, Fully Serviced. ($2,150 for charger) |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2022 YALE NR045EB 4500 LB ELECTRIC NARROW AISLE REACH FORKLIFT 95/212 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 5465 HOURS STOCK # BF9149539-MMOH
| Year | 2022 |
| Make | Yale |
| Model | NR045EB |
| Capacity | 4,500 LB |
| Type | Electric Narrow Aisle Reach |
| Hours | 5,465 |
| Mast | 3 Stage |
| Mast Height (Lowered) | 95" |
| Mast Height (Raised) | 212" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9149539-MMOH |
| File # | 9149539 |
| Additional Info |
Original Touch Up Paint, Fully Serviced. ($2,150 for charger) |