2023 CATERPILLAR/MITSUBISHI FGC30N 6000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 83/186" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER STOCK # BF9125179-BUF
| Year | 2023 |
| Make | Caterpillar/Mitsubishi |
| Model | FGC30N |
| Capacity | 6,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 6 UNITS UNDER 725 HOURS |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 83" |
| Mast Height (Raised) | 186" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 48" Forks included longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9125179-BUF |
| File # | 9125179 |
| Additional Info | Fresh paint & service |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2023 CATERPILLAR/MITSUBISHI FGC30N 6000 LB LP GAS FORKLIFT CUSHION 83/186" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER STOCK # BF9125179-BUF
| Year | 2023 |
| Make | Caterpillar/Mitsubishi |
| Model | FGC30N |
| Capacity | 6,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 6 UNITS UNDER 725 HOURS |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 83" |
| Mast Height (Raised) | 186" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 48" Forks included longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9125179-BUF |
| File # | 9125179 |
| Additional Info | Fresh paint & service |