2023 YALE GLP050VXN 5000 LB LP GAS FORKLIFT PNEUMATIC 86/189 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 952 HOURS STOCK # BF9144549-BUF
| Year | 2023 |
| Make | Yale |
| Model |
GLP050VXN
|
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Pneumatic Tire |
| Hours | 952 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 86" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | Choice of 42" or 48" forks..longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9144549-BUF |
| File # | 9144549 |
| Additional Info | Fresh Paint & Service |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2023 YALE GLP050VXN 5000 LB LP GAS FORKLIFT PNEUMATIC 86/189 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 952 HOURS STOCK # BF9144549-BUF
| Year | 2023 |
| Make | Yale |
| Model |
GLP050VXN
|
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Pneumatic Tire |
| Hours | 952 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 86" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | Choice of 42" or 48" forks..longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9144549-BUF |
| File # | 9144549 |
| Additional Info | Fresh Paint & Service |