2024 YALE NR040 4000 LB 36 VOLT ELECTRIC REACH FORKLIFT 107/242" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 7 HOURS STOCK # BF9339149-ROH
| Year | 2024 |
| Make | Yale |
| Model | NR040 |
| Capacity | 4,000 LB |
| Type | Narrow Aisle Single Reach |
| Hours | 7 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 107" |
| Mast Height (Raised) | 242" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9339149-ROH |
| File # | 9339149 |
| Additional Info | Original Paint, Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2024 YALE NR040 4000 LB 36 VOLT ELECTRIC REACH FORKLIFT 107/242" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER 7 HOURS STOCK # BF9339149-ROH
| Year | 2024 |
| Make | Yale |
| Model | NR040 |
| Capacity | 4,000 LB |
| Type | Narrow Aisle Single Reach |
| Hours | 7 |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 107" |
| Mast Height (Raised) | 242" |
| Engine / Fuel Type | 36 Volt Electric |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | 42" Forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9339149-ROH |
| File # | 9339149 |
| Additional Info | Original Paint, Fully Serviced |