2025 SELLICK S100J4E-2 2WD 10000 LB DIESEL ROUGH TERRAIN 2WD FORKLIFT 130/180" 2 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER OPEN CAB 5 HOURS STOCK # BF9879149-LGSC
| Year | 2025 |
| Make | Sellick |
| Model | S100J4E-2 2WD |
| Capacity | 10,000 LB |
| Type | Pneumatic Rough Terrain |
| Hours | 5 Hours |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 130" |
| Mast Height (Raised) | 180" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 60" forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9879149-LGSC |
| File # | 9879149 |
| Additional Info |
Fresh Paint & Fully Serviced |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2025 SELLICK S100J4E-2 2WD 10000 LB DIESEL ROUGH TERRAIN 2WD FORKLIFT 130/180" 2 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER OPEN CAB 5 HOURS STOCK # BF9879149-LGSC
| Year | 2025 |
| Make | Sellick |
| Model | S100J4E-2 2WD |
| Capacity | 10,000 LB |
| Type | Pneumatic Rough Terrain |
| Hours | 5 Hours |
| Mast | 2 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 130" |
| Mast Height (Raised) | 180" |
| Engine / Fuel Type | Diesel |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 60" forks |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9879149-LGSC |
| File # | 9879149 |
| Additional Info |
Fresh Paint & Fully Serviced |