2026 DEWALT LIFT TRUCK DEC4-25 LITHIUM ION BATTERY ELECTRIC 5000 LB CAPACITY TREADED CUSHION TIRES 85/189" LIFT HEIGHT 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER 2000hr/2YR WARRANTY CHARGER INCLUDED STOCK # BF9285389-BUF
| Year | 2026 |
| Make | Dewalt Lift Truck |
| Model | DEC4-25 |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 0 - BRAND NEW |
| Mast | 3 stage mast |
| Mast Height (Lowered) | 85" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | 80V/410AH ELECTRIC LITHIUM ION BATTERY |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 42" Forks included other size forks available at additional price |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9285389-BUF |
| File # | 9285389 |
| Additional Info |
80V/410AH, 32.8Kwh lithium ion battery and charger included. High Power conversion efficiency. Easy and fast charging, suitable for multi-shift operation. 2000hr/2 YEAR WARRANTY. |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
2026 DEWALT LIFT TRUCK DEC4-25 LITHIUM ION BATTERY ELECTRIC 5000 LB CAPACITY TREADED CUSHION TIRES 85/189" LIFT HEIGHT 3 STAGE MAST SIDE SHIFTING FORK POSITIONER 2000hr/2YR WARRANTY CHARGER INCLUDED STOCK # BF9285389-BUF
| Year | 2026 |
| Make | Dewalt Lift Truck |
| Model | DEC4-25 |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Cushion Tire |
| Hours | 0 - BRAND NEW |
| Mast | 3 stage mast |
| Mast Height (Lowered) | 85" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | 80V/410AH ELECTRIC LITHIUM ION BATTERY |
| Attachment | Side Shifting Fork Positioner |
| Fork Size | 42" Forks included other size forks available at additional price |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9285389-BUF |
| File # | 9285389 |
| Additional Info |
80V/410AH, 32.8Kwh lithium ion battery and charger included. High Power conversion efficiency. Easy and fast charging, suitable for multi-shift operation. 2000hr/2 YEAR WARRANTY. |
