BRAND NEW 2023 HYSTER H50UT 5000 LB LP GAS FORKLIFT PNEUMATIC 85/189" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER STOCK # BF9387859-BUF
| Year | 2023 |
| Make | Hyster |
| Model | H50UT |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Pneumatic Tire |
| Hours | BRAND NEW 0 HOURS - 10 UNITS IN STOCK JUST ARRIVED |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 85" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | Choice of 42" or 48" forks included - longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9387859-BUF |
| File # | 9043319 |
| Additional Info |
BRAND NEW WITH FULL WARRANTY |
Financing available for all credit types. Click the GREEN FINANCE button at the top for a no obligation quick online credit approval. 100% Tax Deductible. Give it a shot. You have nothing to lose!
Print It
BRAND NEW 2023 HYSTER H50UT 5000 LB LP GAS FORKLIFT PNEUMATIC 85/189" 3 STAGE MAST SIDE SHIFTER STOCK # BF9387859-BUF
| Year | 2023 |
| Make | Hyster |
| Model | H50UT |
| Capacity | 5,000 LB |
| Type | Pneumatic Tire |
| Hours | BRAND NEW 0 HOURS - 10 UNITS IN STOCK JUST ARRIVED |
| Mast | 3 Stage Mast |
| Mast Height (Lowered) | 85" |
| Mast Height (Raised) | 189" |
| Engine / Fuel Type | LP Gas |
| Attachment | Side Shifter |
| Fork Size | Choice of 42" or 48" forks included - longer forks available at additional cost |
| Cab Enclosure | No |
| Stock # | BF9387859-BUF |
| File # | 9043319 |
| Additional Info |
BRAND NEW WITH FULL WARRANTY |